Get a site
Kur do te filloj Big Brother Albania 7 ?

Kur do te filloj Big Brother Albania 7 ?

Big Brother Albania 7, spektakli me i ndjekur ne trevat shqiptare pritet te filloj ne muajin Shkurt, 2014. Ky spektakel pritet te sjell shume befasi, ndryshime nga ajo qe jemi mesuar te shohim edicionet e kaluara. Edhe kete vit, spektaklin do ta udheheq bukuroshja, Arbana Osmani.

Ky edicion pritet te jete me bombastiki nga te gjitha edicionet e meparshme te Big Brother Albania 7, te pakten keshtu na premton edhe ideatori i ketij reality show ne intervisten e dhene per uebfaqe tone.

Si gjithmone, stafi yne ka filluar muaj te tere para kohe pergatitjet qe kur te filloj Big Brother Albania 7, ne te jemi ne nivelin e duhur dhe te ju sherbejm si eshte me se miri.

Elena flet me Joanën kundër Marselinit

<a href=”http://2.bp.blogspot.com/-92rKjvAudvk/UT5XSc1kjUI/AAAAAAAAAcs/G1yTZVuXVT4/s1600/elena-per-ninin-11-3-2013.jpg” imageanchor=”1″ style=”clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;”><img border=”0″ src=”http://2.bp.blogspot.com/-92rKjvAudvk/UT5XSc1kjUI/AAAAAAAAAcs/G1yTZVuXVT4/s320/elena-per-ninin-11-3-2013.jpg” /></a>Në dhomat e gjumit ndizen dritat dhe vendoset muzikë në sfond. Banorët e Big Brother Albania 6 fillojnë të zgjohen njëri pas tjetrit. Etleva e Xhimi janë banorët e parë që zgjohen dhe pas tyre zgjohen edhe banorët e tjerë.
E ndërsa banorët merren me punët e tyre të mëngjesit, Elena dhe Joana fillojnë të bëjnë thashetheme. Dy vajzat fillojnë të flasin kundër Marselinit.

Elena duket e mërzitur dhe i tregon Joanës se ndjehet keq nga reagimet e fundit të Marselinit ndaj saj. ndër të tjera Elena thotë se në disa shprehje Marselini i ka lënë të kuptojë se ai nuk e sheh realisht si një shoqe apo si motër. “Më tha pse më sheh ashtu si e dashuruar?” thotë Elena duke përsëritur fjalët e Marselinit. Më pas ajo shton e nervozuar “Kur ai e mendon një gjë të tillë, unë duhet t’i kërkoj falje Xhimit dhe Ilirit që e kanë thënë më parë”.
<br />
<!–more–>Joana i thotë “unë mendoj se ai të ka qejf ty dhe mendon se ti e ke qejf atë” dhe Elena i përgjigjet “ku di gjë unë?, s’e kam parë asnjëherë me atë sy”. Elena tregon se Marselini i ka thënë se ai mendon se ajo po ndjen diçka për të sepse niset nga fakti që ajo është mërzitur disa herë. Elena e justifikon veten duke thënë se ajo as nuk është bërë xheloze, as nuk ka bërë ndonjë veprim kundrejt Marselinit, por vetëm ka bërë shaka me të. Elena thotë se kjo gjë e ka mërzitur dhe nevrikosur.

Joana: “Po ndahem nga i dashuri”

<div style=”clear: both; text-align: center;”>
<a href=”http://3.bp.blogspot.com/-0y8XSPGaKC0/UT4PhnTSGOI/AAAAAAAAAcE/rDASkunnN_M/s1600/joana-per-dnarjen-11.3.13.jpg” imageanchor=”1″ style=”clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;”><img border=”0″ height=”190″ src=”http://3.bp.blogspot.com/-0y8XSPGaKC0/UT4PhnTSGOI/AAAAAAAAAcE/rDASkunnN_M/s320/joana-per-dnarjen-11.3.13.jpg” width=”320″ /></a></div>
<span>Joana shkon tek vajzat në sallon dhe ndërsa Elona
largohet, ajo fillon të flasë me Elenën dhe t’i tregojë asaj për një
vendim që ka marrë. Ajo tregon se kërkon t’i japë fund marrëdhënies së
saj për sa i përket lidhjes që ka jashtë dhe të fillojë të mendojë vetëm
për veten. Joana tregon se ka më shumë se një vit që nuk është e
kënaqur nga lidhja e saj, pasi gjërat mes tyre kanë filluar të ftohen.
“Këtu është një realitet krejt tjetër që të bën të ndryshosh”, shprehet
Joana, si për të justifikuar veten. Ajo që e shqetëson është familja,
për të cilën mendon se ka për ta kuptuar me kalimin  kohës. Elena e
mbështet, duke i thënë se edhe ajo do të vepronte në të njëjtë mënyrë
dhe se kjo gjë mund ta ndihmojë për sa i përket qëndrimit të saj në
shtëpinë e Big Brother Albania 6.<br />
<br /><!–more–>
Eldora shkon afër Marselinit në kuzhinë e në bisedë e sipër Marselini i
thotë se mendon se po zbulon sekretin e saj. Eldora i kërkon që të
shkojë të shtypë butonin nëse është i sigurt, por ai thotë se miqësia që
janë duke krijuar nuk e lejon që ta rrëfejë sekretin e saj. <br />
Ndërkohë, aty shkon Elona, e cila i thotë Marselinit se nëse ajo
sigurohet dhe del se sekreti që po dyshon është i vërtetë, do t’i japë
dorën në shenjë respekti, por në të kundërt relatat e tyre do të mbeten
në kushtet që janë.<br />
<br />
Në dhomat e gjumit fiken dritat nga Vëllai i Madh e pas pak disa nga
banorët shkojnë për të fjetur gjumë, ndër ta edhe Iliri e Etleva, ku
pasi bëjnë shaka me njëri-tjetrin, Etleva i tregon se është afër
zbulimit të një sekreti. “Jam 99 për qind e sigurt, por nuk të tregoj
dot asgjë”, thotë Etleva. <br />
Pas pak minutash ata vendosin të flenë gjumë, ndërsa banorët e tjerë ndodhen në kuzhinë duke bërë shaka me njëri-tjetrin.</span>

Thashetheme për të larguarit nga BB6

Anaidi, Olta, Iliri dhe Xhimi janë në kuzhinë duke ngrënë dhe bisedojnë për Olsenin dhe Jonildën. Ata shprehen se anjërit nuk ja kishte marrë mendja që Olseni mund të largohej nga shtëpia. Olta është e mendimit se njerëzit mbase nuk i kuptonin shakatë e tij, mendimet etj. Sipas saj ndryshe shihet dhe gjykohet nga banorët brenda dhe ndryshe e shohin telespektatorët jashtë ndodhitë e ndryshme në shtëpi.
More

Argetimi i banoreve te Big brother Albania

Në shtëpine e Big Brother Albania 6 është vendosur muzikë. Banorët janë duke u argëtuar dhe kërcyer. Etleva kërcen me Xhimin, ndërkohë vjen edhe Iliri i cili kërcen “gangnam style”. Ai duket shumë energjik në të kërcyer sa Etleva i thotë: “erdhi kali i çmendur” ngaqë Iliri vjen duke u hedhur gjithandej nëpër shtëpi.

Ndërkohë që Marselini me Elenën janë duke u kapur me njëri-tjetrin. Marselini i kafshon dorën Elenës dhe më pas vrapon për nga pishina. Elena e ndjek nga pas. More

Iliri Shpreh mendimin e tij per Jonilden

Ilri me Oltën ndodhen në dhomën e gjumit ku Olta
po i bën masazh. Ndërkohë ajo e pyet se përse Iliri me Jonildën bënë
debat të ashpër. Iliri i përgjigjet që Jonilda nuk ka shkollë, por kjo
përgjigje nuk ja mbush shumë mëndjen Oltës. Ajo thotë që nuk duhet vetëm
shkolla që një person të jetë i rrahur me jetën dhe i mençur
njëkohësisht. Iliri i thotë një tjeter shprehje: “ Më thuaj me kë rri,
të të them cili je”.

More

8 persona ne nominim kete jave

Pas disa minutave, përfundojnë nominimet dhe ashtu sikurse edhe javën e kaluar edhe këtë javë shkojnë shumë banorë në nominim. gjithsej janë tetë ku përveç Anaidit që është në nominim të përhershëm, këtë javë shkojnë në nominim edhe Marselini, Arsimi, Xhimi, Iliri, Etleva, Joana dhe Etleva.

Pas grafikut përfundimtar, njoftohet hapja zyrtarisht e televotimin për këtë javë. Më pas Arbana bën lidhjen me shtëpinë dhe u komunikon banorëve se këtë javë shkojnë në nominim tetë prej tyre, por Vëllai i Madh ka vendosur që të jenë sekret emrat e tyre.

Më pas banorët ftohen të ndjekin një klip ku shfaqen vajzat duke festuar 8-Marsin. Ky klip është edhe ngjarja e fundit për natën e sotme. Arbana përshëndetet me banorët, Opinionistin dhe publikun dhe bën mbylljen e spektaklit big brother albania.

Jonilda këshillon Joanen: “Shijoje qëndrimin në BB”

Zgjimi i banorëve ditën e sotme është më i vonshëm krahasuar me ditët e tjera. E para që zgjohet vetëm pas ndezjes së dritave dhe vendosjes së muzikës në sfond, është Eldora, e cila kujdeset për banorët, duke i ndërruar bateritë e mikrofonave. Banorët e tjerë qëndrojnë ende në gjumë për minuta të tëra.

Anaidi dhe Joana zgjohen duke përkëdhelur njëri-tjetrin, ndërsa fillojnë të qeshin me një ëndërr që ka para Anaidi gjatë natës. Ai thotë se e ka parë veten si shofer në ëndërr dhe se i ka zbritur të gjithë pasagjerët në rrugën e Durrësit. Kjo shkakton të qeshura tek Joana, por edhe tek ai vetë.

Big Brother Albania 6 Live
More

Strip Show ne BB6

  Vajzat janë bërë gati për surprizën që do ti bëhët
  nga BB për ditën e 8 Marsit. Fillimisht ato drejtohen për nga salloni
  ku gjejnë tavolinën e mbushur me pije dhe fruta ndër të cilat edhe
  luleshtrydhe, vajzat kënaqen shumë kur i shohin. Ato bëjnë gëzuar me
  njëra-tjetrën dhe hedhin dyshime për surprizën se mbase mund të jetë
  shfaqe “striptease” .

  Gjithashtu edhe djemtë dalin nga dhomat por janë të detyruar të
  qëndrojnë jashtë e të shohin nga xhami surprizën e përgatitur për
  vajzat. Reagimet e djemve janë shumë argëtuese. More

Banorët në qetësi, vuajnë mungesën e cigareve


Në dhomën e gjumit shkojnë edhe banorët e tjerë, duke u bashkuar me Anaidin, Elenën dhe Eldorën e të gjithë flasin për “Portokallinë” dhe personazhet që mund t’i imitojnë ata. Të gjithë banorët krijojnë situata, duke marrë karakteristikat e të gjithëve dhe qeshin teksa përfytyrojnë numrin humoristik për secilin. “Mua s’ka se kush më imiton”, thotë Marselini. “Ty të kap Melamin Berati”, i thotë Anaidi, i cili shkakton të qeshura pafund tek banorët e tjerë.
More